wtorek, 17 maja 2016

MAJÓWKA 2016 NA GORCZAŃSKICH STUDZIONKACH

     Oj trzeba być u nas na Majówce! 
Kto raz tu zawitał w ten wiosenny czas, ten wie, że dla Ochotnickiej Osady Studzionki, a i okolicznych wsi, to wielkie święto góralsko-ceperskie. Górale odświętni, spiwojo i grajo, a cepry z ciekawością i lubością przyglądają się temu piknemu prezentowaniu miejscowej kultury i tradycji. W tym roku w naszej miejscowej drewnianej kaplicy, na terenie skansenu, modliliśmy się za artystów i radowalismy z 600lecia lokacji Ochotnicy. 
A co było jadła i napitku za przysłowiowe "co łaska", to wiedzą ci, co suto pojedli. 
Nasi goście zawsze chętnie uczestniczą w celebrowaniu tej pięknej podhalańskiej tradycji. Zostaje im bezcenna pamiątka w postaci zdjęć i wspomnień, no i oczywiście nasza Agroturystyka Jagodowa Polana niedaleko Majcherka, do której zawsze moga powrócić, by przeżyć to jeszcze raz:)) Serdecznie Prosiemy!



Malarstwo na szkle to nieodzowny element miejscowej tradycji.

 
               Góralska kwaśnica na wędzonce, najlepiej smakuje z widokiem na Tatry


Nasze miejscowe gospodynie robią najlepsze moskole z bundzem.



Kolejne pokolenia uczą się gry na instrumentach, bo bez góralskiej muzyki żadne świeto sie obyć nie może




czwartek, 21 stycznia 2016

Słodkie laurki na Święto Babć i Dziadków



Dzisiaj 21 stycznia.

Nie zapomnijmy o naszych ukochanych babciach i dziadkach. Na pewno z utęsknieniam czekają na nasza wizytę. Kwiaty i życzenia są oczywiście zawsze na miejscu, ale możemy pójść dalej.
Pomysłów jest masa. Oczywiście najważniejsza jest pamięć. Ale jeśli mamy czas, aby zrobić coś wspólnie z naszymi dziećmi, to na pewno będzie to jedno z piękniejszych rodzinnych wspomnień. Jestem przekonana, że dziadkowie będą zachwyceni, a i my w przyszłości będziemy mogli liczyć na pamięć naszych wnucząt.
  
W tym roku  postanowiliśmy uhonorować naszych kochanych seniorów słodkim maślano-waniliowym podarunkiem. Mało, że jest on dekoracyjny, to jeszcze można go schrupać podczas jednego z długich zimowych wieczorów.
Przepis znajdziecie w naszej Książce Kucharskiej pod linkiem umieszczonym na dole strony. Skorzystałam z mojej wypróbowanej receptury na maślane kruche ciasteczka, jedyne co zmieniłam, to grubość ciasta, które rozwałkowałam tym razem na 6mm.





                Prace jeszcze trwaja, ale myślę, że nie wyszło nam najgorzej;) 


                    Życzę miłego wycinania, wypiekania i malowania, 
                      a wszystkim cudownym Babciom i Dziadkom                                                                   wspaniałych wnucząt 
                      oraz wielu lat w zdrowiu i szczęściu!


OTO LINK DO MOJEGO PRZEPISU na słodkie serduszka